O MNĚ

O Praze vím mnoho, ale stále objevuji něco nového…

Jmenuji se Michaela Burešová

Pocházím z malé vesničky 120 km od Prahy. Už jako malá jsem milovala každoroční výlety s mým dědečkem do Prahy. Všechny ty krásné, tajemné uličky a příběhy, které děda uměl tak poutavě vyprávět… tady se u mě zrodila celoživotní láska jménem Praha.

Po studijích moje cesta směřovala jako au-pair do německého Hannoveru. Kde jsem díky skvělé německé rodině měla výborné zázemí proto, abych se mohla naučit dobře německy.

Po návratu zpět do České republiky jsem se začala věnovat cestovnímu ruchu a věnuji se mu dodnes. Mám to štěstí, že dělám prácí, kterou miluji a svoji lásku jménem Praha, o kterou bych se s vámi ráda podělila. Přestože toho o Praze vím mnoho, stále objevuji něco nového…

10 věcí, které by jste o mně měli vědět

1. Cestování mě fascinuje, každá země má jiné zvyky, kulturu a lidi. To vše je odrazem společnosti, které jsme součástí.

2. Své práci jsem obětovala spoustu úsilí, energie, ale hlavně času, který nemohu trávit se svou rodinou a přáteli.

3. Už jako malá jsem milovala čtení knížek.

4. Moje láska Rhodesian Ricgeback, můj zvířecí přítel, který mě naučil vidět svět i jinýma očima.

5. Při práci chci dobře vypadat protože se pak cítím lépe a to má dopad na vše ostatní, co dělám. Tím, že se ráno hezky obléknu dávám zároveň najevo respekt k lidem, se kterými se během dne setkávám.

6. Tajemství mé krásy spočívá v tom, že jsem štastná, že mám kolem sebe lidi, kterých si mám proč vážit a práci, která mě naplňuje…
Ráda se směju a přála bych si smát se pořád.

7. Život bez své práce si nedovedu představit, tomu se nedá utéct, vše co poslední roky dělám je naštěstí motivováno vášní a nadšením pro cestování.

8. Mým vzorem je Tereza Maxová pro svoje obrovské srdce, přirozenost, radost a krásu, kterou kolem sebe dlohodobě rozdává…

9. Miluju slunné dny a to kdekoliv a v kterém koliv ročním období, vůni lesa, chuť moře a stejně tak zvuk křupajicího sněhu.

10. Svůj život se snažím řídit podle několika jednoduchých slov jako jsou láska, svoboda, rovnováha…

Vzdělání a licence

  • Osvědčení průvodce cestovního ruchu
  • Osvědčení průvodce Prahou
  • Zertifikát Deutsch als Fremdsprache
  • Státní zkouška z německého jazyka